0533 727 33 25
Mansuroğlu mah. 288/4 sok. No:16 Park Office Kat:1 Daire:4 Bayraklı / İZMİR
info@psikologelifisik.com elif@psikologelifisik.com

Elif Işık Kimdir?


10 Haziran 1992 yılında Muğla’nın Bodrum ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Bodrum’da tamamladıktan sonra lise eğitimine İzmir’de devam etti. 2015 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) Bölümü’nden şeref derecesiyle mezun oldu. Ardından 1 yıl süren Aile Danışmanlığı eğitimini aldı. 2018 yılında Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programından ‘Yetişkin Kadınlarda öz-duyarlık ile beden algısı ve yeme tutumu arasındaki ilişkinin incelenmesi’ konulu tez çalışması ile mezun oldu.

Lisans eğitimi sırasında Boğaziçi Üniversitesi psikoloji labaratuarında Prof. Dr. Falih Köksal’ın davranış koşullanması deneylerine katıldı ve derslerine girdi aynı zamanda İzmir Adliyesi’nde boşanma aşamasında olan çiftler ve çocuklar ile görüşmelere katıldı. Yüksek Lisans eğitimi boyunca Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde psikoz hasta ve hastaların yakınlarıyla görüşmelere katıldı ve psikolojik test uygulamalarında yer aldı, madde bağımlılarıyla olan psiko-eğitimlere katıldı; Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çocuk ve aile görüşmelerine katıldı aynı zamanda test uygulamalarında yer aldı. Yüksek lisans eğitiminden bu yana çocuk, ergen ve yetişkin bireylere yönelik psikoterapi hizmeti vermektedir. Aynı zamanda çeşitli kurumlarda seminer ve atölye çalışmaları düzenlemektedir. Seanslarında Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi tekniklerini kullanmaktadır.

Katıldığı Eğitim ve Seminerler

Diksiyon, Etkili İletişim ve Beden Dili Sertifikası

Aile Danışmanlığı Eğitimi (450 saat)

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Eğitimi - Dr. Nevin Dölek

Yetişkin Psikopatolojisi (48 saat) - Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan

Bilişsel Davranışçı Terapi (84 saat) - Yrd. Doç. Dr. Başak Bahtiyar

Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu (84 saat) - Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan

Şema Terapi - Dr. Alp Karaosmanoğlu

EMDR Terapi - Davranış Bilimleri Enstitüsü - Emre Konuk

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) (Uygulayıcı Sertifikalı)

Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi (48 saat) - Yrd. Doç. Dr. Neslihan Zabçı

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi - Reyhana Seedat

Çocuk Değerlendirme (Objektif) Testleri Eğitimi (Uygulayıcı Sertifikalı)

(Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Bender Gestalt Testi, Metropolitan Okul Öncesi Olgunluk Testi, Good-Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi, S.D. Porteus Labirentler Testi, Peabody Resimli Kelime Tanıma Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Cattel Zeka Testleri, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Kent Egy Testi, Dikkat Testleri)

Çocuklarla İlk Görüşme Eğitimi (Uygulayıcı Sertifikalı)

Çocuklarda Görülen Uyum-Davranış Problemleri ve Çocuk Görüşme Teknikleri (Uygulayıcı Sertifikalı)

III. Travma Sempozyumu - Türk Psikologlar Derneği (12/2019)